Władysławowo

to jedno z najpiękniejszych wakacyjnych miejsc wypoczynkowych w Polsce. W dalszej części artykułu przeczytacie o atrakcjach turystycznych, muzeach i najciekawszych miejscach, które warto zwiedzić będąc we Władysławowie i okolicach. Opiszemy trochę historii i pokażemy Wam kilka starych zdjęć... Główny nacisk na tej stronie kładziemy na atrakcje turystyczne, opisujemy miasto Władysławowo, pokażemy na zdjęciach ciekawe miejsca, co warto zwiedzić i najlepsze muzea takie jak muzeum motyli, muzeum generała Hallera, Aleja Gwiazd Sportu i Wieża Widokowa w Domu Rybaka. Atrakcje Turystyczne Władysławowo to strona robiona przez turystów o ciekawych miejscach turystycznych, które warto zwiedzić będąc na wakacjach nad morzem i na półwyspie helskim.

Więcej
Osada Średniowieczna Sławutowo MAPA GALERIA

Osada Średniowieczna Sławutowo

Sławutowo, ul. Wejherowska 76

Tel. 604-148-233

www.slawutowo.pl

Niedaleko Trójmiasta i kurortów wypoczynkowych w małej miejscowości Sławutowo, która leży na obrzeżach Puszczy Darżlubskiej jest miejsce szczególne „Osada Sławutowo”.
Jest to rekonstrukcja Osady Średniowiecznej z przełomu IX-X w . Przekraczając jej bramy przenosimy się w świat naszych praojców .Miejsce to pokaże Wam jak dawniej rozwinięte było rzemiosło .Poznasz garncarza ,tkaczkę,piekarza czy zielarza ,w towarzystwie których zwiedzisz 8 chat i zobaczyć jak żyli i pracowali nasi przodkowie.
„Osada Sławutowo” pełni funkcję kulturową , edukacyjną jak i turystyczną .Jedną z form popularyzacji tego miejsca są zajęcia edukacyjne dla dzieci , młodzieży jak również dorosłych.  Organizujemy dla Was żywe lekcje historii tj. warsztaty rzemieślnicze (garncarstwo,tkactwo kowalstwo ,zielarstwo) a także pokazy kuchni
średniowiecznej . Kultywujemy dawne tradycje i obrzędy aby w jak najbardziej namacalny sposób przybliżyć życie z przed 1000 lat. Zapraszamy Państwa również do organizacji oryginalnych imprez firmowych ,pikników, biesiad,eventów ,konferencji.
 
GODZINY OTWARCIA:
codziennie od 10.00 do 18.00
Strony www Gdańsk - Agencja Reklamowa MiroArt