Władysławowo

to jedno z najpiękniejszych wakacyjnych miejsc wypoczynkowych w Polsce. W dalszej części artykułu przeczytacie o atrakcjach turystycznych, muzeach i najciekawszych miejscach, które warto zwiedzić będąc we Władysławowie i okolicach. Opiszemy trochę historii i pokażemy Wam kilka starych zdjęć... Główny nacisk na tej stronie kładziemy na atrakcje turystyczne, opisujemy miasto Władysławowo, pokażemy na zdjęciach ciekawe miejsca, co warto zwiedzić i najlepsze muzea takie jak muzeum motyli, muzeum generała Hallera, Aleja Gwiazd Sportu i Wieża Widokowa w Domu Rybaka. Atrakcje Turystyczne Władysławowo to strona robiona przez turystów o ciekawych miejscach turystycznych, które warto zwiedzić będąc na wakacjach nad morzem i na półwyspie helskim.

Więcej
Muzeum Motyli we Władysławowie MAPA GALERIA

Muzeum Motyli we Władysławowie

Władysławowo - ul. Generała Hallera 19

Tel. 502 329 066

www.muzeummotyli.pl

aktualizacja: 24 lipiec 2022

   LIPIEC i SIERPIEŃ  2022   
   MUZEUM MOTYLI WE WŁADYSŁAWOWIE   

   CZYNNE JEST CODZIENNIE od 10.00 do  21.00

<< tu sprawdzisz aktualne informacje o godzinach otwarcia >>


Witajcie w najpiękniejszym Muzeum Motyli w Polsce. 

W naszym muzeum prezentujemy Wam prywatną kolekcję naszego stryja, który tworzył ją z pasją od 1937 roku. 
 
Nigdy nie liczyliśmy dokładnie wszystkich okazów, które są w naszym posiadaniu (ponad 400 gablot entomologicznych) - jednakże po przekroczeniu ilości 5000 sztuk owadów i motyli wiedzieliśmy, że to co Wam pokażemy będzie robiło wrażenie na zwiedzających - wszakże nie ilość a jakość ma tu znaczenie, dlatego od 12 lat nasze Muzeum (pierwsze w Polsce) cieszy się co roku rosnącą popularnością.
Stryj nie był entomologiem ani naukowcem, zawsze chciał pozostać anonimowym kolekcjonerem pięknych owadów, którym poświęcił prawie całe swoje życie. 
Większość prezentowanych okazów preparował osobiście, zamawiał je z całego świata, sam też odwiedził wszystkie kontynenty poza wschodnią Azją i daleką Australią.
 
Do dnia dzisiejszego z całej kolekcji przetrwało ponad 6000 spreparowanych okazów, z których utworzyliśmy dwie indywidualne wystawy. Pierwsza powstała w 1998 roku w Łebie, drugą otworzyliśmy w 2000 roku we Władysławowie, gdzie swoją siedzibę ma w pięknej wieży widokowej Domu Rybaka.
Na wystawie obejrzycie najcenniejsze, najładniejsze i najciekawsze motyle i owady z całego świata, które opisaliśmy uwzględniając ich najważniejsze cechy charakterystyczne.
 
Mamy nadzieje, że choć trochę przybliżymy Państwu świat motyli i owadów, ich różnorodność, kolorystykę, ciekawostki i niesamowite zjawiska występujące w tym fascynującym świecie.
 
Zapraszamy, aby przystanąć na chwilę. Być może i Ty też znajdziesz tę wielką radość i fascynacje przyrodą jaką odczuwał stryj Staszek...

 

Strony www Gdańsk - Agencja Reklamowa MiroArt