Władysławowo

to jedno z najpiękniejszych wakacyjnych miejsc wypoczynkowych w Polsce. W dalszej części artykułu przeczytacie o atrakcjach turystycznych, muzeach i najciekawszych miejscach, które warto zwiedzić będąc we Władysławowie i okolicach. Opiszemy trochę historii i pokażemy Wam kilka starych zdjęć... Główny nacisk na tej stronie kładziemy na atrakcje turystyczne, opisujemy miasto Władysławowo, pokażemy na zdjęciach ciekawe miejsca, co warto zwiedzić i najlepsze muzea takie jak muzeum motyli, muzeum generała Hallera, Aleja Gwiazd Sportu i Wieża Widokowa w Domu Rybaka. Atrakcje Turystyczne Władysławowo to strona robiona przez turystów o ciekawych miejscach turystycznych, które warto zwiedzić będąc na wakacjach nad morzem i na półwyspie helskim.

Więcej
Śladami Zygmunta III Wazy

Śladami Zygmunta III Wazy

Jastrzębia Góra - Droga Rybacka 4

TU W LISIM JARZE W ROKU 1594 WYLĄDOWAŁ KRÓL
POLSKI ZYGMUNT III WAZA - WRACAJĄC ZE SZWECJI
Pomnik wzniósł w 1932 przedwojenny właściciel Lisiego Jaru Hrabia Aleksander de Rosset na pamiątkę wydarzeń z 1594 roku, kiedy to statek z królem  Zygmuntem III Wazą rozbił się u brzegów ówczesnego Lisiego Jaru.
Według zapisów historycznych król Polski wracał ze Szwecji, w której stoczył nieudaną Bitwę pod Linköping  w celu utrzymania władzy w rodzimym kraju.

Strony www Gdańsk - Agencja Reklamowa MiroArt