Władysławowo

to jedno z najpiękniejszych wakacyjnych miejsc wypoczynkowych w Polsce. W dalszej części artykułu przeczytacie o atrakcjach turystycznych, muzeach i najciekawszych miejscach, które warto zwiedzić będąc we Władysławowie i okolicach. Opiszemy trochę historii i pokażemy Wam kilka starych zdjęć... Główny nacisk na tej stronie kładziemy na atrakcje turystyczne, opisujemy miasto Władysławowo, pokażemy na zdjęciach ciekawe miejsca, co warto zwiedzić i najlepsze muzea takie jak muzeum motyli, muzeum generała Hallera, Aleja Gwiazd Sportu i Wieża Widokowa w Domu Rybaka. Atrakcje Turystyczne Władysławowo to strona robiona przez turystów o ciekawych miejscach turystycznych, które warto zwiedzić będąc na wakacjach nad morzem i na półwyspie helskim.

Więcej
Sanktuarium w Swarzewie

Sanktuarium w Swarzewie

Swarzewo

Tel. 58 674 12 08

www.parafiaswarzewo.pl

Stara legenda opowiada o tonącym żaglowcu, którego przerażona załoga modliła się do figurki Matki Bożej znajdującej się na statku. Madonna wysłuchała ich prośby i wkrótce znaleźli się cali i zdrowi na lądzie. W podzięce ustawili Madonnę obok wiejskiej studzienki i zbudowali małą kapliczkę. Na początku XV wieku dwaj ocalali rybacy postanowili przenieść figurkę do kościoła w Helu, przyrzekając, że wkrótce wybudują dla niej prawdziwy kościół w Swarzewie. W roku 1525 kościół w Helu przeszedł w ręce protestantów, którzy wrzucili statuetkę Bogurodzicy do morza. Ta lipowa rzeźba ponownie przypłynęła z powrotem do Swarzewa, gdzie znów odnaleźli ją ci sami rybacy i umieścili ją w nowo wybudowanym kościółku.
Odpusty odbywające się 16 lipca i 8 września (święta przenoszone na najbliższą niedziele) uważane są za jedne z najważniejszych na Kaszubach, zaś sama miejscowość została nazwana "Kaszubską Częstochową".

Foto Jan Dettlaff

Strony www Gdańsk - Agencja Reklamowa MiroArt