Władysławowo

to jedno z najpiękniejszych wakacyjnych miejsc wypoczynkowych w Polsce. W dalszej części artykułu przeczytacie o atrakcjach turystycznych, muzeach i najciekawszych miejscach, które warto zwiedzić będąc we Władysławowie i okolicach. Opiszemy trochę historii i pokażemy Wam kilka starych zdjęć... Główny nacisk na tej stronie kładziemy na atrakcje turystyczne, opisujemy miasto Władysławowo, pokażemy na zdjęciach ciekawe miejsca, co warto zwiedzić i najlepsze muzea takie jak muzeum motyli, muzeum generała Hallera, Aleja Gwiazd Sportu i Wieża Widokowa w Domu Rybaka. Atrakcje Turystyczne Władysławowo to strona robiona przez turystów o ciekawych miejscach turystycznych, które warto zwiedzić będąc na wakacjach nad morzem i na półwyspie helskim.

Więcej
Pucka Fara

Pucka Fara

Puck - Ks. Judyckiego 4

www.farapuck.pl

Kościół imienia św. Piotra i Pawła został wybudowany na przełomie XIII wieku. Masywna budowla  została przebudowywana na przełomie XIV/XV w. i po raz ostatni w końcu XIX wieku. Wewnątrz warto zwrócić uwagę na:
- kaplicę Wejherów XVI/XVII w. z cennym obrazem ukrzyżowania (dzieło Hermana Hana znanego pomorskiego malarza) zamkniętym XVI wieczną kratą gdańską,
- wyposażenie kościoła z XVIII w i dwa cenne barokowe obrazy przedstawiające Tajemnicę Zbawienia, oraz zabytkową chrzcielnicę z XVII wieku.

Kościół farny - dawne określenie nadawane miejskiemu kościołowi parafialnemu, mające tradycję średniowieczną. Fary budowano najczęściej w bezpośrednim sąsiedztwie rynku.

Strony www Gdańsk - Agencja Reklamowa MiroArt